FAQ

Protože Váš čas je příliš drahý na to, abyste dělali kompromisy, které nejsou nutné.

Takto nás vnímá jeden z našich milých hostů z Japonska, další recenze si můžete přečíst na úvodní stránce.

Luxus a vkus

Svatá Panna je mimořádná záležitost. Bez nadsázky. Snoubí se v ní vkus s luxusem v tom nejlepším slova smyslu. Začněme polohou – rozhled ze svahu Kozákova od Trosek po Ještěd jen těžko hledá konkurenci. Domácí tak doslova cítí onen „Český ráj“, přespolní je uchvácen tou scenérií. Pocit rozletu umocňuje i bezprostřední okolí – po chvíli pozorování na to přijdete: chybí tu ploty. Zážitkem, který v pravém slova smyslu nesnese srovnání, je pak pozorování krajiny z vířivky či bazénu, což připomíná exotické horké koupele – konkrétně japonské onseny. Tenhle nápad se prostě majitelovi povedl.

Pojďme dovnitř – je a není to roubená chalupa. Málokde se vidí tak dokonalé spojení tradice se současností. Technickou mysl potěší třeba vynikající řemeslo, od posledního detailu po celkovou koncepci, poetičtější duši spousta drobností a pohodlí, od prostorné kuchyně, kde se dá mimo jiné na zápecí skvěle lenošit, po velkou a luxusní saunu.

Možná trochu osobní poznámka na závěr: za tím luxusem je cítit inteligence, nikoli okázalost. Už jen proto bychom sem jeli znovu.

ラグジュアリーとセンスの両立
「スヴァター・パナ」は、とにかく特別です。ラグジュアリーとセンスの稀な組み合わせがここを表現するのに最もふさわしい表現でしょう。まずは、景色から。コザーコヴ(Kozákov)の南の斜面からの、トロスキ(Trosky)からイエシュチェドゥ(Ještěd)までの光景は、あまりにも素晴らしいです。やはり、「チェコの天国」(Český ráj)という地名は伊達ではないと実感します。しばらく考えてみると、その解放感の原因として、どこを見てもフェンスがないことに気付きます。さらに、ジャグジーに入りながらこの素晴らしい光景を味わうことは、唯一無二の経験になるでしょう。全くもって、露天風呂に入っているかのような感じがするほどです。ジャグジーを設置したのは、オーナーの最高のアイデアでした。
別荘の中に入りましょう。伝統的な丸太小屋でのようで、そればかりでもないのです。つまり、伝統と現代の上手な組み合わせはとても貴重です。建物、そのレイアウト、サウナ、広大な台所、家具など、どんな詳細なところを見ても、なかなか巧にできていると感心するばかりです。
最後に個人的な感想をひとつ:このラグジュアリーの背景には、成金趣味な見栄ではなく、知恵やセンスが感じられます。それだけでも滞在客は、ここに帰りたがります。

Na tuto otázku zřejmě nejlépe odpověděl tým Amazing Places, který rok po otevření chalupy přijel na kontrolní návštěvu. Jeho doporučení znělo: měli byste si znovu nafotit některé detaily, Svatá Panna v reálu je ještě hezčí než na fotkách.

Svatou Pannu jsme od začátku koncipovali velkoryse. Naším cílem bylo vytvořit luxusní bydlení v souladu s přírodou a moderními trendy. Chtěli jsme nabídnout to nejlepší ubytování v Českém ráji pro náročné hosty, kteří ocení romantickou nostalgii minulých časů skloubenou s novodobým komfortem. Tato práce nás baví a děláme vše pro to, abychom pro vás byli tou nejlepší volbou. Bydlíme jen pár minut od chalupy. Díky tomu se můžeme sami věnovat úklidu a péči o hosty. To je moc důležité, protože čistota je pro nás klíčová. Není to klišé, pravidelně uklízíme i ta místa, která ani nejsou vidět. A v případě potřeby můžeme nabídnout osobní asistenci. Krátce - jsme tu pro vás a jsme moc rádi, že nás takto vnímají i naši hosté. Na Bookingu máme lepší hodnocení než Grandhotel Pupp a v kategorii wellness chalupa jsme nejlepší v celé ČR. Recenze zákazníků si můžete přečíst na titulní stránce našeho webu.

To byl osobní přístup. Druhým, neméně důležitým faktorem, jsou investice, které jsme pro váš komfort nelitovali vynaložit. Ke stavbě jsme použili jen ty nejlepší materiály. Vždy jsme dbali na to, aby byli místní a ekologické. Tzv. měsíční dřevo je z Krkonoš, těžené v zimě po úplňku. Zdivo má atest pro pasivní stavby. Střecha je z recyklovaných materiálů, dlažba ze starých pískovcových bloků pocházejících z okolních stavení. Teplo zajišťuje tepelné čerpadlo Viesmann, v kuchyni je vedle americké lednice 5 spotřebičů AEG, dále 3 x Miele. 

Lokalita samotná je úchvatná. Z oken a pavlače se nabízejí dechberoucí výhledy do okolní krajiny. Kdybyste z chalupy neudělali ani krok, přesto můžete říct, že jste viděli Český Ráj. 

Chtěli jsme, aby dům působil romanticky, útulně a teple. Všechny podlahy jsou vytápěné, vždy poteče teplá voda. Zasněnou náladu vyvolá pohled do praskajícího dřeva v kachlových kamnech ve světnici nebo do krbových kamen Jøtul v pokoji Bezděz. 

Od samého začátku jsme spolupracovali s vyhlášeným turnovským architektem Ing. J. Klimešem, jemuž jsme pro Vaše pohodlí poskytli neomezený rozpočet. Jsme vděčni za jeho pomoc a patří mu velké poděkování. Stavbu by nebylo možné realizovat bez pomoci vynikajících místních i zakarpatských stavebníků a řemeslníků. Poděkování patří mnoha truhlářům, topenářům, podlahářům, elektrikářům, kamnářům, saunařům, ale zejména  mistru tesařskému Radku Šimůnkovi, který postavil dřevěnou část, a dále stavbyvedoucímu Romanu Jurášovi, který pečlivě koordinoval a zodpovědně řídil všechny stavební práce.

Závěrem bysme ještě chtěli dodat, že stavba vznikla, na rozdíl od Čapího hnízda, zcela bez dotací. 

Myslíme si, že se nám dílo zdařilo, ale to už je na Vašem posouzení.

Samozřejmě a dost rychlá (20/10Mbps). K dispozici v celém domě. Heslo získáte při příjezdu.

A když už jsme u technologií, můžete se také vyřádit u PS 4 s virtuální realitou.

Ano, chalupa je plně vybavena. Chalupu jsme od samého začátku zamýšleli pronajímat té nejnáročnější klientele, proto jsme na ničem (opravdu na ničem) nešetřili.

K dispozici je pro vás ložní prádlo, ručníky, fény, žehlička, žehlící prkno, vysavač, pračka, sušička (vše Miele) dětská postýlka, přebalovátko, jídelní židlička, kuchyňské utěrky, prostírání, hygienické potřeby, venkovní plynový gril, palivové dříví, ohniště s posezením, výčepní zařízení.

Kuchyně je vybavena americkou lednicí, spotřebiči AEG (5x) a kávovarem Julius Meinl Inspresso Professional. Všechny ostatní malé spotřebiče jako tyčový mixér, toaster, sendvičovač, pekárna na chleba atd. jsou také k dispozici. A co si užít příjemnou zábavu s rakletem Tefal pro 6 osob? Pro milovníky vína je dostatek skleniček na víno i na šampaňské a samozřejmě dekantovací karafa. Nemějte nám prosím za zlé, že jsou sklenky plastové. Je to úmysl, jsme totiž wellness a vzít si do vířivky sklo není zrovna ten nejlepší nápad.

V neposlední řadě je pro Vás k dispozici wellness, vše v prvotřídní kvalitě: cedrová sauna, celoročně vyhřívaný bazén a vířivka.

 

Vyzkoušejte si spaní na peci, vychutnejte si dlouhé společné snídaně u velkého stolu, projděte se bosí trávou. Načerpejte novou energii z přírody. Chcete strávit celý den v županu? Žádný problém. Výhledy z chalupy jsou natolik okouzlující, že i kdybyste nevystrčili paty z vířivky, stejně můžete říct, že jste viděli Český ráj :-) Pokud chcete aktivitu, zde je pár tipů:

JARO - PODZIM: 

Turistika - Český ráj nabízí nepřeberné množství turistických tras. Okolí chalupy je nádherné, poradíme Vám kudy se vydat na kratší i delší výlety. Ať půjdete kamkoli, v Českém ráji se všude budete cítit dobře, všude bude co objevovat. Na relativně malé ploše je dlouhá řada památek, harmonická krajina, skalní města, vodní plochy, kaňony, tichý les. V r. 2005 bylo území Českého ráje pro svou výjimečnou krásu zařazeno do globálního geoparku UNESCO.

Cykloturistika - okolí chalupy tvoří zvlněná krajina. Středně pokročilí cyklisté si přijdou na své, s menšími dětmi je lepší přesun k některé z rovinatých cyklotras. Např. Greenway Jizera nebo do bývalého vojenského prostoru Ralsko. Nádherné a zároveň celkem nenáročné výlety na kolech jsou také na náhorní planině v blízkých Jizerských horách.

Výlet na Ještěd - výlet na liberecký vysílač, hotel a rozhlednu Ještěd stojí za to. Stavba arch. Karla Hubáčka získala nejvyšší ocenění Mezinárodní unie architektů - cenu Augusta Perreta, a byla vyhlášena nejvýznamnější českou stavbou 20-tého století.

ZOO Liberec - je nestarší ZOO v Česku. Největšími lákadly jsou bílí tygři a lachtani.

Hrady a zámky - jsou na každém kroku, jen z oken chalupy vidíte Valdštejn, Hrubou Skálu, Bezděz, nedaleko je Kost, Sychrov nebo Frýdlant.

 

A CO KDYŽ PRŠÍ?

Ideální čas rozehřát saunu, naložit se do vířivky, zaplavat si v bazénu. Nebo rozdělat oheň v peci a užívat si domácí pohody? Co takhle šipky v letním domku nebo pinčes? Šipky jsou elektronické, stůl na stolní tenis je k dispozici od jara do podzimu na krytém parkovišti pod chalupou. Pokud jste neposední, zde je několik výletových typů pro deštivé dny:

IQ Park Liberec - vědecko zábavní centrum pro nejmenší https://iqlandia.cz/iqpark

Fun Park Liberec - nabízí spoustu prolejzaček, klouzaček, labyrintů a dalších blbin pro děti. Je tam i restaurace, která docela ujde. https://www.centrumbabylon.cz/cs/zabava/funpark/a-154/

Botanická zahrada Liberec - je nejstarší botanická zahrada v České republice. Její doménou jsou sbírky tropických rostlin. https://www.botaniliberec.cz/

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou je jediným muzeem v České republice specializovaným na sklo a bižuterii. Založeno bylo roku 1904. http://www.msb-jablonec.cz/

Muzeum Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích - rodný dům Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích je místem, kde se počátky individuální mobility setkávají s trendy budoucnosti. Připomínáme si zde české průmyslové tradice, místní inženýrské umění a nadšení pro techniku. https://museum.skoda-auto.cz/porsche-house/porsche-house

Dolomitové jeskyně Bozkov - tvoří nejrozsáhlejší jeskynní systém v severovýchodních Čechách a jako jediný je tvořen vápnitým dolomitem. http://www.bozkovske-jeskyne.cz/provozni-doba.php

Kina - 3x v dosahu do 10 min. jízdy (Turnov, Železný Brod, Lomnice n/P) a Městské divadlo v Turnově

 

ZIMA - Lyžování

Svatá Panna je ideální destinací pro lyžařské pobyty. V dosahu 10 min. jsou rodinné lyžařské areály Turnov a Kozákov. Oba mají umělý sníh a školu, pro lyžování s malými dětmi jsou ideální. 30 minut je na Ještěd, Krkonoše jsou na dohled. Do Harrachova nebo Rokytnice dorazíte za 40 minut. Běžky lze nasadit přímo před chalupou nebo si vychutnat některou z nesčetných stop v nedalekých Jizerských horách a Krkonoších.

Po sportovních aktivitách zažijte dokonalou relaxaci ve wellness centru. K dispozici je pro vás cedrová sauna, vyhřvaný bazén s protiproudem a vířivka. Představte si zasněženou zimní krajinu. Plavete ve vyhřátém bazénu a kocháte se výhledem na Český ráj. Po chvíli se přesunete do vířivky, kde na vás již čeká spřízněná bytost. Nad sklenkou šampaňského a s pohledem na Bezděz se vám vybaví verše „Byl pozdní večer, byl lásky čas“…

V domě jsou 4 ložnice, do kterých se pohodlně vejde až 12 osob:

  1. pokoj: BEZDĚZ (protože z oken zasněně hledíte přímo na Bezděz) = manželská postel (180 x 200 cm) + rozkládací pohovka, celkem 4 osoby. Vstup na pavlač z chodby. Krbová kamna Jøtul pro romantické večery. 
  2. pokoj: TROSKY (protože z oken máte Trosky jako na dlani ) = manželská postel (180 x 200 cm),  celkem 2 osoby. Přímý vstup na pavlač.
  3. pokoj: KOZÁKOV (protože z oken se díváte přímo na vrch Kozákov) = manželská postel (180 x 200 cm) + rozkládací pohovka + dětská postýlka, celkem 5 osob. Přímý vstup na pavlač.
  4. pokoj: ČESKÝ RÁJ (protože se budete cítit jako v ráji) = manželská postel (180 x 200 cm) + možnost dvou přistýlek 90 x 200cm, celkem 4 osoby. Vlastní koupelna a WC. Přímý vstup na terasu k bazénu a vířivce.

Zdravý a klidný spánek je důležitý. Tak jako na ničem jiném jsme nešetřili ani na matracích. Těšte se na kvalitní středně tvrdé zdravotní matrace českého výrobce Dřevočal.

Největší boje se ovšem svádí o poleženíčko hloupého Honzy za pecí. Odtud se nikomu nechce...

Ve všech pokojích je velká smart TV Samsung. V pokoji Bezděz je PS4 + VR. V přízemí jsou dvě koupelny a 3 x WC, v patře je koupelna s vanou a sprchovým koutem, bidetem a WC.

Pro vaše nejmenší jsme připravili dětskou postýlku s povlečením, přebalovací pult, ochranné kryty zásuvek, noční tlumené osvětlení a indukční varnou desku v kuchyni. Používáme hepafiltry a garantujeme, že na chalupu nemají přístup zvířata způsobující alergii.

Větší děti ocení wifi v celé domě, trampolínu, vyhřívaný bazén a snad i půlhektarový sad a blízkost lesa a skal.

Storno podmínky
 
Zákazník, který žádá o storno více než 60 dní před nástupem do ubytování dostane zpět 100% uhrazené částky. Pokud stornuje mezi 60 – 30 dny před nástupem, dostane zpět 50%. V ostatních případech bez náhrady na refundaci.  
 

Pokud chcete být opravdu v klidu, můžete si pojistit storno zájezdu. Když nebudete moci z vážných, v pojistných podmínkách specifikovaných případech přijet, získáte zpět 80% ceny pobytu. Můžeme vím doporučit storno pojištění Basic u ERV. (Nemá cenu připlácet za vyšší tarif zahrnující i úhradu škody, protože limit plnění je tam jen do 100.000 Kč. S tím byste nepokryli ani případnou opravu termokrytu bazénu, která stojí 150 000 Kč.)

https://www.ervpojistovna.cz/cs/hotel-storno

Další možností je sjednání storna na tuito.cz
Pojištění storna pobytu v hodnotě 70.000 Kč stojí 4.200 Kč. Pojištění musíte sjednat nejméně 10 dní po uhrazení rezervační zálohy.
 
  
 

U nás to není žádný problém. Teplota vody v bazénu je vždy minimálně 30°C, i když venku zrovna mrzne.

Chlupy ve vířivce, podezřelý zápach, zakalená voda, pocit, že se tady koupal neandrtálec...tak pro takové potěšení si budete muset zajet někam jinam. :cold_sweat::P:fearful: My vířivku po každé návštěvě kompletně vypustíme, vydezinfikujeme, vyčistíme filtr a znovu napustíme čistou vodou. Nikdy se nekoupete "po někom", voda musí být vždy křišťálově čistá. 

Voda v bazénu je udržována pomocí chemie. Po každé návštěvě pečlivě vyčistíme filtr a obměníme část vody. Zajímavostí je, že bazén je online napojen přímo na výrobce. Tím je zaručen neustálý dohled.

Rozhodně ne. Tato praxe je sice často běžná, my jsme ale nadstandardní ubytování pro lidi, kteří si umějí vychutnat odpočinek.

Nedělejte si žádné starosti, o vše se postaráme. 

Pojištění odpovědnosti je výborná věc, pokud jste se doposud neodhodlali, rozhodně Vám doporučujeme si ho uzavřít. Vždy se může stát, že nechtíc nebo neopatrností něco rozbijete, způsobíte někomu druhému škodu. Nebo vaše děti... Když třeba budou radostně skotačit na termokrytu bazénu, způsobí škodu 150 000 Kč. Nabídka pojištění je široká. Např. Generali, nabízí  limit plnění 2.000 000 Kč a vztahuje se na škodu způsobenou všemi členy Vaší domácnosti. 

https://www.generaliceska.cz/pojisteni-odpovednosti?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAloavBhBOEiwAbtAJOx1bhX20Iwrxb22AAOTEE-3NmMO4dDeRQa1Szoy3w0QJDhscWpUXfhoCOl8QAvD_BwE

 

Pojistit si můžete i storno zájezdu. Pokud nebudete moci z vážných, v pojistných podmínkách specifikovaných, případech přijet, získáte zpět 80% ceny pobytu. Pro případ storna zájezdu doporučujeme pojištění Basic u ERV. (Nemá cenu připlácet za vyšší tarif zahrnující i úhradu škody, protože limit plnění je tam jen do 100.000 Kč. Oprava termokrytu bazénu přitom stojí 150 000 Kč.)

https://www.ervpojistovna.cz/cs/hotel-storno

Svatá Panna je ideální destinací pro lyžařské pobyty. V dosahu 10 min. autem jsou rodinné lyžařské areály Turnov a Kozákov. Oba mají umělý sníh a školu, na Kozákově je navíc půjčovna, servis a restaurace. Pro rodinné lyžování s menšími dětmi jsou ideální. Máme raději Kozákov, protože u svařáku pod strání se na dětičky hezky kouká. Navíc tam je bezplatná wifina. Ceny jsou velmi příznivé, přeci jen je to menší areál. Více info zde: http://www.ski.kozakov.cz/

30 minut je na Ještěd, Krkonoše jsou na dohled. Do Harrachova nebo Rokytnice nad Jizerou dorazíte za 40 minut. Běžky lze nasadit přímo před chalupou nebo si vychutnat některou z nesčetných stop v nedalekých Jizerských horách a Krkonoších.

Po sportovních aktivitách zažijte dokonalou relaxaci ve wellness centru. K dispozici je pro vás luxusní cedrová sauna, termální bazén s protiproudem a vířivka. Představte si zasněženou zimní krajinu. Plavete ve vyhřátém bazénu a kocháte se výhledem na Český ráj. Po chvíli se přesunete do vířivky, kde na vás již čeká spřízněná bytost. Nad sklenkou šampaňského a s pohledem na Bezděz se vám vybaví verše „Byl pozdní večer, byl lásky čas“…

Ano, samozřejmě.

Svatá Panna je exkluzivní místo. Obrací se na nás snad všechny ubytovací portály v ČR a mnohé zahraniční, protože nás chtějí mít z prestižních důvodů ve své nabídce. Často nám nabízejí bezplatnou prezentaci a umístění na předních místech. My je téměř všechny odmítáme.

To ovšem není případ Amazing Places. Spolupráce s AP si vážíme, protože se nám líbí jejich model, který v ČR dosud chyběl. Sice občas nabízejí i místa, která podle nás zrovna amazing nejsou, ale to si už musí zjistit každý sám. Vedle AP dále aktivně spolupracujeme s portálem E-chalupy.cz. Pro zahraniční turisty jsme také na Booking.com. A to je všechno, bohatě to stačí.

Většinou jde o detaily. A o přístup. Chce po vás majitel objektu při závěrečném vyúčtování zaplatit palivové dříví? Plyn do grilu? Spotřebovanou vodu? Nebo údajně ztracené prostěradlo? Bože, není to trapné?

Přijeďte, rozdíl uvidíte sami :-)

 

Ale beze všeho! Pokud Vaše srdce hoří touhou, můžete. Sotva byste našli romantičtější místo. Lahvinka šampáňa ve vířivce a následné tuli tuli za vyhřátou pecí opravdu nemá chybu. Ukážete tím, že máte velké srdce, a Vaše drahá polovička to náležitě ocení. Mějte však na paměti, že minimální cena pobytu je 26.990 Kč bez ohledu na to, zda u nás strávíte dva dny nebo dvě hodiny. 

Pejsky máme rádi, ale pobyt na chalupě je s nimi problematický. Jednak mohou poškodit interiér a jednak jsou ohrožením pro příští hosty, kteří mohou trpět alergií. Z tohoto důvodu nejsou psi ani žádná jiná zvířata povolena. Prosíme neptejte se nás, zda by nebylo možné, abyste si sebou vzali svého malého hodného pejska. Litujeme, opravdu to není možné. 

Není to nejlepší nápad, kapacita Svaté Panny nejlépe vyhovuje skupinám do 12-ti osob. V každém z pokojů je pohodlná dvojpostel (king-size bed). Další čtyři lidé se mohou vyspat na rozkládácích pohovkách. Více lidí se ale pohodlně nevejde do kuchyně, do letní kuchyně, ani do wellnessu. Za třináctou a každou další osobu včetně malých dětí účtujeme poplatek 1.000Kč. 

Vymysleli jsme unikátní koncept podávání občerstvení. Můžeme Vám nabídnout točené pivo Svijany 450 (prémiový světlý ležák nedalekého Svijanského pivovaru oceněný titulem "Nejlepší světový ležák českého typu 2020"), výbornou kávu Julius Meinl, božské víno Svatá Panna z vinic, které založil Karel IV, šampaňské, sladkosti z minibaru.

Veškerý výtěžek z kávy, piva a minibaru je věnován na charitativní účely. Jsme hrdým sponzorem umělců malujících ústy a nohami (www.umun.cz). Jejich životní osudy jsou fascinující. Smutné až depresívní a plné naděje zároveň. Na chalupě můžete obdivovat desítky jejich děl.

Každoročně tak získáme několik desítek tisíc na jejich podporu. Moc nás to těší.

Pijte a konzumujte s radostí. Každý šálek kávy, každé vypité pivo je Vaším příspěvkem postiženým malířům. Díky tomu mohou cestovat po výstavách, pořizovat si výtvarné potřeby, financovat své asistenty. A to už je pádný důvod dát si ještě jedno!  

-------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Uvnitř celého objektu platí zákaz kouření. Objekt je vybaven detektory kouře. Pohodu s cigaretou, dýmkou, doutníkem si ovšem můžete dopřát na pavlači, terase a pod pergolou.

Cena za ubytování nezahrnuje spotřebu elektrické energie a místní turistický poplatek.

Proč tomu tak je? Snažíme se být maximálně transparentní a vstřícní vůči zákazníkům. Někdo se sprchuje 3 minuty, někdo půl hodiny. Někdo spí s otevřeným oknem, jiný má rád 25 stupňů. Někdo se saunuje každý den dvakrát, jiný vůbec. Každý má právo spotřebovat tolik energie kolik chce, protože si ji sám zaplatí. Považujeme to za férový přístup.

Cena spotřebované energie je dle platného tarifu ČEZu. V roce 2024 to je 5,85 Kč/kWh

Naším cílem je poskytovat to nejlepší ubytování v Českém ráji. Na Bookingu jsme hodnoceni jako nejlepší wellness chalupa v celém Česku (10,0). Od začátku jsme se zaměřovali na to, abychom byli pro naše hosty po všech stránkách okouzlujícím místem a nechceme se podbízet slevovými akcemi.  Na Slevomatu nás budete hledat marně. Když k nám ale přijedete, budete obdivovat každý detail, a my se o Vás budeme starat s láskou.

Všechno má svou cenu a my jsme si vědomi toho, že nejsme typ ubytování pro každého. Je ale potřeba brát v potaz, jak exkluzivní místo Svatá Panna je. Pokud hledáte dostupnější volbu a přesto chcete mít možnost ubytování v srdci Českého ráje, jen v naší vesnici je 5 levnějších alternativ.

Pokud si do Mapy.cz nebo do Google Map zadáte cíl "Svatá Panna", navigace vás dovede až na parkoviště před chalupou.

Do navigace zadejte Svatá Panna, přivede vás až na dvůr. Celou cestu jedete po dálnici D10, z Turnova pak po dobře udržované státní silnici č. 283. Poslední kilometr cesty zbystřete pozornost:

Jakmile zabočíte z hlavní cesty č. 283 do vesničky Loktuše, uvidíte značku slepá ulice a za ní cihlový dům bez fasády. Za ním smrk. Po 50m je křižovatka, kde vás navigace bude hnát doprava esíčkem do kopce ke hřbitovu. Pokud není náledí, můžete navigaci poslechnout. V zimě ji ale ignorujte jí a pokračujte dál po hlavní okružní cestě. Nikam z ní nesjíždějte, postupně projedete celou vesnici až začnete u bývalého kravína stoupat do kopce. Nahoře uvidíte dvě modré poštovní schránky a dáte se vlevo. Hruškovou alejí pokračujete k rozbočce, na které se dáte opět vlevo nahoru a po sto metrech jste na chalupě.

VAROVÁNÍ: některé navigace vám doporučí příjezd přes obec Lestkov kolem zahradnictví „U Vovsů´“. Zahradnictví je to sice moc hezké, ale vy se mu vyhněte na sto honů! Jedná se o polní cestu končící v neprůjezdné bažině. Příjezd na chalupu je možný jedině přes vesničku Loktuše.

 

Prosíme nechte doma své drony, přenosné reproduktory a domácí mazlíčky. Nacházíme se v chráněné krajinné oblasti, v oblasti chráněné UNESCO a respektujeme právo sousedů na soukromí. V oblasti vířivky a bazénu je zákaz jakékoli hudby, v barbecue domku je tichá hudba povolena. Ovšem s ohledem na komfort sousedů. V okolí chalupy platí zákaz dětských diskoték nebo fitness cvičení s reprodukovanou hudbou.  Chalupa se nachází na vyvýšeném místě a tato akustická úroveň je již pro sousedy v přilehlé vesnici nepříjemná. Po 22:00 hod. platí noční klid. V případě narušování nočního klidu může být ve správním řízení uložena pokuta až 10.000Kč.

Ano, budete mít příjemné teploučko. Všechny podlahy včetně chodeb jsou vyhřívané tepelným čerpadlem Viessman. V každé místnosti je termostat, takže si sami navolíte Vámi požadovanou teplotu. Ve světnici jsou navíc originální kachlová kamna a v pokoji Bezděz krbová kamna Jøtul. Můžete si tak užívat opravdovou pohodu s praskajícím dřevem v kamnech a pohledem do topeniště.   

Ano. Celé přízemí je bezbariérové, přízemní apartmán mohou užívat i lidé na vozíčku. S vozíčkem je přístup na dvůr před domem i k bazénu. Dokonce jsme s ohledem na vozíčkáře v kuchyni umístili mikrovlnnou troubu tak, aby ji mohli bez problémů obsluhovat. 

Česky, Anglicky, Německy, Rumunsky a Rusky. (Rusky ovšem budeme mluvit jen s Ukrajinci, ne s RuSSy, pokud nás nepřesvědčí o tom, že odmítají imperiální politiku svého psychopatického vůdce). Po skleničce to společně můžeme zkusit také Italsky, Francouzsky, Ukrajinsky, Zakarpatsky, Slovensky nebo Polsky. 

Sauna - pohodlně pro 12 sedících, nebo pro 3 ležící a 4 sedící atd. Bluetooth, chromotherapie, himalájská sůl, vonné esence. 

Bazén - jedná se o model Swim Spa XL, výrobce usspa.cz. Je dostatečně velký pro blbnutí s rodinou. Pro kondiční plavání je nejpohodlnější pro jednoho plavce. Je vybaven třístupňovým protiproudem. Teplota vody v bazénu je v zimní období 32°C.

Vířivka - pohodlně pro 5 osob. 3 místa k sezení, 2 k ležení. Funkce Chromotherapy, vodotrysk, přeliv. Teplota ve vířivce je 38°C. Může být upravena dle Vašich požadavků.

Pro hosty zdarma, otevřeno 24/7. 

Pro zajímavost: bazén je online připojen přímo k výrobci. Tím je zaručena neustálá kvalita vody i kontrola systému.

Vodu ve vířivce měníme po každé návštěvě. Nikdy se nekoupete "po někom".

Nezapomeňte se prosím před vstupem do wellnessu pečlivě osprchovat.

Ano, snažíme se. V roce 2019 Svatá Panna přispěla na obnovu katedrály Notre Dame, podpořili jsme waldorfský nadační fond a zejména pomáháme umělcům malujícím ústy a nohama. Jejich životní osudy jsou fascinující. Smutné a plné naděje zároveň. V r. 2019 jsme je podpořili částkou 22.000Kč, v r. 2020 již částkou 35.000Kč. Na chalupě je celá řada originálů jejich děl. Pokud se u nás ubytujete, i vy je podpoříte. Více informací na: www.umun.cz

Kromě toho jsme v r. 2020 přispěli částkou 11.000Kč na nákup pianina pro základní waldorfskou školu v Semilech. 

Update: V r. 2022 jsme mimo jiné přispěli částkou 5.000 Kč na nákup nákup nábojů pro ukrajinské snajpery. Dejž jim pámbů dobrou mušku. Více info na FB.

Nepochybně. Každá láska je krásná bez ohledu na to, kdo ji provozuje. Co je ovšem na chalupě striktně zakázáno, je hlásání, podpora nebo prosazování níže uvedených scestných myšlenek:

  • Nerovnost můžů a žen,
  • Rasismus, xenofobie,
  • Podora a propagace komunismu nebo zlehčování jeho zločinů,
  • Podpora a propagace hnutí, které prokazatelně směřuje k potlačení práv a svobod člověka nebo hlásá národnostní, rasovou, náboženskou či třídní zášť nebo zášť vůči jiné skupině osob,
  • Komunisti a fašisti sympatizující s Putinem u nás nemají co dělat, ať jedou na dovolenou do RuSSka.

 

Ano. Již ve stadiu projektu byla stavba koncipována tak, aby byla férová k přírodě. Používali jsme ekologické materiály a technologie, pokud možno lokální. Pečlivě třídíme odpad: PET lahve, směsný odpad, ostatní plasty, papír, kartony od mléka, plechovky. Biodegradabilní odpad ukládáme do kompostéru. Budeme vděčni za zbytky jídla, které zužitkujeme na naší rodinné farmě. Dešťovou vodu svádíme do retenční nádrže. Potom ji používáme k zalévání zahrady. Používáme ekologické tablety do myčky. Mohlo by vás zajímat, že ložní prádlo ručníky, župany atd. pereme a sušíme pomocí energie z vlastní fotovoltaické elektrárny. Kromě toho nabízíme sudové pivo a tím přispíváme ke snižování ekologické zátěže vznikající při výrobě skleněných lahví, PET lahví a plechovek.