FAQ

Samozřejmě a dost rychlá (20/10Mbps). K dispozici v celém domě. Heslo získáte při příjezdu.

V domě jsou 4 ložnice:

  1. pokoj: BEZDĚZ (protože z oken zasněně hledíte přímo na Bezděz) = manželská postel (180 x 200 cm) + rozkládací pohovka, celkem 4 osoby. Vstup na pavlač z chodby. Krbová kamna Jotul pro romantické večery. 
  2. pokoj: TROSKY (protože z oken máte Trosky jako na dlani ) = manželská postel (180 x 200 cm),  celkem 2 osoby. Přímý vstup na pavlač.
  3. pokoj: KOZÁKOV (protože z oken se díváte přímo na vrch Kozákov) = manželská postel (180 x 200 cm) + rozkládací pohovka + dětská postýlka, celkem 5 osob. Přímý vstup na pavlač.
  4. pokoj: ČESKÝ RÁJ (protože se budete cítit jako v ráji) = manželská postel (180 x 200 cm) + možnost dvou přistýlek 90 x 200cm, celkem 4 osoby. Vlastní koupelna a WC. Přímý vstup na terasu k bazénu a vířivce.

Zdravý a klidný spánek je důležitý. Tak jako na ničem jiném jsme nešetřili ani na matracích. Těšte se na kvalitní středně tvrdé zdravotní matrace českého výrobce Dřevočal.

Ve všech pokojích je velká smart TV Samsung. V pokoji Trosky je PS4 + VR. V přízemí jsou dvě koupelny a 3 x WC, v patře je koupelna s vanou a sprchovým koutem, bidetem a WC.

JARO - PODZIM: 

Turistika - Český ráj nabízí nepřeberné množství turistických tras. Okolí chalupy je nádherné, poradíme Vám kudy se vydat na kratší i delší výlety. Ať půjdete kamkoli, v Českém ráji se všude budete cítit dobře. Na relativně malé ploše je dlouhá řada památek, harmonická krajina, skalní města, vodní plochy, tichý les. V r. 2005 bylo území Českého ráje pro svou výjimečnou krásu zařazeno do globálního geoparku UNESCO.

Cykloturistika - okolí chalupy tvoří zvlněná krajina. Středně pokročilí cyklisté si přijdou na své, s menšími dětmi je lepší přesun k některé z rovinatých cyklotras. Např. Greenway Jizera nebo do bývalého vojenského prostoru Ralsko. Nádherné a zároveň snadné výlety na kolech jsou také v blízkých Jizerských horách.

Výlet na Ještěd - výlet na liberecký vysílač, hotel a rozhlednu Ještěd stojí za to. Stavba arch. Karla Hubáčka získala nejvyšší ocenění Mezinárodní unie architektů - cenu Augusta Perreta, a byla vyhlášena nejvýznamnější českou stavbou 20-tého století.

ZOO Liberec - je nestarší ZOO v Česku. Největšími lákadly jsou bílí tygři a lachtani.

Hrady a zámky - jsou na každém kroku, jen z oken chalupy vidíte Valdštejn, Hrubou Skálu, Bezděz, nedaleko je Kost nebo Frýdlant.

 

A CO KDYŽ PRŠÍ?

Ideální čas rozehřát saunu, naložit se do vířivky, zaplavat si v bazénu. Nebo rozdělat oheň v peci a užívat si domácí pohody? Pokud jste neposední, zde je několik typů na deštivé dny, další vám poradíme:

IQ Park Liberec - vědecko zábavní centrum pro nejmenší https://iqlandia.cz/iqpark

Botanická zahrada Liberec - je nejstarší botanická zahrada v České republice. Její doménou jsou sbírky tropických rostlin. https://www.botaniliberec.cz/

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou je jediným muzeem v České republice specializovaným na sklo a bižuterii. Založeno bylo roku 1904. http://www.msb-jablonec.cz/

Muzeum Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích - rodný dům Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích je místem, kde se počátky individuální mobility setkávají s trendy budoucnosti. Připomínáme si zde české průmyslové tradice, místní inženýrské umění a nadšení pro techniku. https://museum.skoda-auto.cz/porsche-house/porsche-house

Dolomitové jeskyně Bozkov - tvoří nejrozsáhlejší jeskynní systém v severovýchodních Čechách a jako jediný je tvořen vápnitým dolomitem. http://www.bozkovske-jeskyne.cz/provozni-doba.php

Kina - 3x v dosahu do 10 min. jízdy (Turnov, Železný Brod, Lomnice n/P) a Městské divadlo v Turnově

 

ZIMA - Lyžování

Svatá Panna je ideální destinací pro lyžařské pobyty. V dosahu 10 min. jsou menší lyžařské areály Turnov a Kozákov, 30 minut je na Ještěd. Krkonoše jsou na dohled. Do Harrachova nebo Rokytnice dorazíte za 40 minut. Běžky lze nasadit přímo před chalupou nebo si vychutnat některou z nesčetných stop v nedalekých Jizerských horách a Krkonoších.

Po sportovních aktivitách zažijte dokonalou relaxaci ve wellness centru. K dispozici je pro vás cedrová biosauna ve stylu Karel Gott, termální bazén s protiproudem a vířivka. Představte si zasněženou zimní krajinu. Plavete ve vyhřátém bazénu a kocháte se výhledem na Český ráj. Po chvíli se přesunete do vířivky, kde na vás již čeká spřízněná bytost. Nad sklenkou šampaňského a s pohledem na Bezděz se vám vybaví verše „byl lásky čas“…

Ano, chalupa je plně vybavena. Původně jsme chalupu nezamýšleli pronajímat, proto jsme na ničem nešetřili.

K dispozici je pro vás ložní prádlo, ručníky, fény, žehlička, žehlící prkno, vysavač, pračka, sušička (vše Miele) dětská postýlka, přebalovátko, jídelní židlička, kuchyňské utěrky, prostírání, hygienické potřeby, venkovní gril, výčepní zařízení.

Kuchyně je vybavena americkou lednicí, spotřebiči AEG (5x) a kávovarem Julius Meinl Inspresso Professional. 

V neposlední řadě patří k výbavě wellness, vše v prvotřídní kvalitě: sauna, termální bazén a vířivka.

 

Svatou Pannu jsme od začátku koncipovali velkoryse. Naším cílem bylo vytvořit luxusní bydlení v souladu s přírodou a moderními trendy. Chtěli jsme nabídnout to nejlepší ubytování v Českém ráji pro náročné hosty, kteří se k nám budou rádi vracet. 

Našim prioritním cílem je radost z pocitu, že děláme něco smysluplného. Těšíme se, že se Vám u nás bude líbit, a že budeme oázou klidu ve Vašem náročném a hektickém životě. 

Ke stavbě jsme použili ty nejlepší materiály. Vždy jsme dbali na to, aby byli místní a ekologické. Tzv. měsíční dřevo je z Krkonoš, těžené v zimě po úplňku. Zdivo má atest pro pasivní stavby. Střecha je z recyklovaných materiálů, dlažba ze starých pískovcových bloků pocházejících z okolních stavení. Teplo zajišťuje tepelné čerpadlo Viesmann, v kuchyni je vedle americké lednice 5 spotřebičů AEG, dále 3 x Miele. 

Chtěli jsme, aby dům púsobil romanticky, útulně a teple. Lokalita samotná je přímo v Geoparku UNESCO. Z oken a pavlače je úchvatný pohled do okolní krajiny. Všechny podlahy jsou vytápěné, zasněnou náladu vyvolá pohled do praskajícího dřeva v kachlových kamnech.

Od samého začátku stavebních prací spolupracujeme s vyhlášeným architektem Ing. J. Klimešem, jemuž jsme poskytli neomezený rozpočet. Jsme vděčni za jeho pomoc a patří mu velké poděkování. Stavbu by nebylo možné realizovat bez pomoci vynikajicích místních stavebníků a řemeslníků. Poděkování patří mnoha truhlářům, topenářům, podlahářům, elektrikářům, kamnářům, saunařům, ale zejména  mistru tesařskému Radku Šimůnkovi, který postavil dřevěnou část a stavbyvedoucímu Romanu Jurášovi, který pečlivě koordinoval a řídil všechny stavební práce.

Myslíme si, že se nám dílo zdařilo, ale to už je na Vašem posouzení.

Není to nejlepší nápad, kapacita Svaté Panny nejlépe vyhovuje skupinám do 12-ti osob. V každém z pokojů je pohodlná dvojpostel (king-size bed). Další čtyři lidé se mohou vyspat na rozkládácích pohovkách. Více lidí se nevejde do kuchyně, ani do wellnessu.

Sauna - pohodlně pro 12 sedících, nebo pro 3 ležící a 4 sedící atd. Bluetooth, chromotherapie, himalájská sůl, vonné esence. 

Bazén - jedná se o model Swim Spa XL, výrobce usspa.cz. Je dostatečně velký pro blbnutí s rodinou. Pro kondiční plavání je nejpohodlnější pro jednoho plavce. Je vybaven třístupňovým protiproudem. Teplota vody v bazénu je po celý rok 30°C.

Vířivka - pohodlně pro 5 osob. 3 místa k sezení, 2 k ležení. Funkce Bluetooth, Chromotherapy, vodotrysk, přeliv. Teplota ve vířivce je 38°C. Může být upravena dle Vašich požadavků.

Pro hosty zdarma, otevřeno 24hodin každý den. 

Pro zajímavost: bazén je online připojen přímo k výrobci. Tím je zaručena neustálá kvalita vody i kontrola systému.

Vodu ve vířivce měníme po každé návštěvě.

Nezapomeňte se prosím před vstupem do wellnessu pečlivě osprchovat.

Drink & Help

Vymysleli jsme unikátní koncept podávání občerstvení. Můžeme Vám nabídnout točené pivo*, výbornou kávu Julius Meinl, víno, šampaňské, sladkosti z minibaru.

Chtěli jsme, aby občerstvení bylo dostupné a aby nikdo neměl výčitky svědomí, když si dá pátou kávu, sklenku šampaňského nebo pár piv navíc. Svatá Panna je plná radosti, a právě takový by měl být i Váš pobyt.

Jsme sponzorem umělců malujících ústy a nohami (www.umun.cz). Jejich životní osudy jsou fascinující. Smutné až depresivní a plné naděje zároveň. 

Ceny kávy, piva, drobností z minibaru atd. jsou kalkulovány tak, že polovina marže pokrývá logistické náklady a druhá polovina je určena na charitativní účely.

Pijte a konzumujte s radostí. Každý šálek kávy, každé vypité pivo je Vaším příspěvkem postiženým malířům. Díky tomu mohou cestovat po výstavách, pořizovat si výtvarné potřeby, financovat své asistenty. A to už je pádný důvod dát si ještě jedno!  

-------------------------------------------------------------------------------------

*Svijany 450 (prémiový světlý ležák Svijanského pivovaru)

 

1. Z Prahy po dálnici D10 do Turnova.

2. V Turnově projedete přes hlavní náměstí a pokračujete směr Lomnice nad Popelkou, Semily, silnice č. 283.

3. Projedete vesnicemi Bělá, Chutnovka až přijedete do vesnice Loktuše.

4. Projedete křižovatkou, na které se po levé straně nachází restaurace U Kvapilů, a hned odbočíte do vesnice Loktuše. Chalupa se nachází na č.p. 61 (mapy.cz), v některých navigacích pod číslem 46. 

Pokud si do Google Map zadáte cíl "Svatá Panna", navigace vás dovede až na parkoviště před chalupou.

Česky, Anglicky, Rusky, Německy a Rumunsky. Po skleničce také Italsky, Francouzsky, Ukrajinsky, Zakarpatsky, Slovensky a Polsky. 

Naším cílem je poskytovat nejlepší ubytování v Českém ráji. Od začátku jsme se zaměřovali na kvalitu a nechceme se podbízet slevovými akcemi. Jsme si vědomi toho, že nejsme typ ubytování pro každého. Když k nám ale přijedete, budete obdivovat každý detail, a my se o Vás budeme starat s láskou.

Uvnitř celého objektu platí zákaz kouření. Objekt je vybaven detektory kouře. Pohodu s cigaretou, dýmkou, doutníkem si ovšem můžete dopřát na pavlači, terase a pod pergolou.

Pejsky máme rádi, ale pobyt na chalupě je s nimi problematický. Jednak mohou poškodit interiér a jednak jsou ohrožením pro příští hosty, kteří mohou trpět alergií. Z tohoto důvodu nejsou psi ani žádná jiná zvířata povolena.

Pro vaše nejmenší jsme připravili dětskou postýlku s povlečením, přebalovací pult, ochrané kryty zásuvek, noční tlumené osvětlení a indukční varnou desku v kuchyni.

Větší děti ocení wifi v celé domě a snad i půlhektarový sad a blízkost lesa a skal.

Ano. Celé přízemí je bezbariérové, přízemní apartmán mohou užívat i lidé na vozíčku. S vozíčkem je přístup na dvůr před domem i k bazénu. Dokonce jsme s ohledem na vozíčkáře v kuchyni umístili mikrovlnnou troubu tak, aby ji mohli bez problémů obsluhovat. 

Rozhodně ne. Tato praxe je sice často běžná, my jsme ale nadstandardní ubytování pro lidi, kteří si umějí vychutnat odpočinek.

Nedělejte si žádné starosti, o vše se postaráme.

U nás to není žádný problém. Teplota vody v bazénu je vždy 30 °C.

Ano snažíme se. V roce 2019 Svatá Panna přispěla na obnovu katedrály Notre Dame, podpořili jsme waldorfský nadační fond a zejména pomáháme umělcům malujícím ústy a nohama. Jejich životní osudy jsou fascinující. Smutné a plné naděje zároveň. V r. 2019 jsme je podpořili částkou 22.000Kč. Na chalupě je celá řada originálů jejich děl. Pokud se u nás ubytujete, i vy je podpoříte. www.umun.cz

Ano. Již ve stadiu projektu byla stavba koncipována tak, aby byla férová k přírodě. Používali jsme ekologické materiály a technologie, pokud možno lokální. Pečlivě třídíme odpad. Biodegradabilní odpad ukládáme do kompostéru. Budeme vděčni za zbytky jídla, které zužitkujeme na naší rodinné farmě. Dešťovou vodu svádíme do retenční nádrže. Potom ji používáme k zalévání zahrady. Používáme ekologické tablety do myčky. Kromě toho nabízíme sudové pivo a tím přispíváme ke snižování ekologické zátěže vznikající při výrobě lahví, PET lahví a plechovek.