Vítejte na chalupě Svatá Panna

Představujeme Vám zcela nový koncept ubytování, který v České republice dosud nebyl dostupný. Romantická wellness chalupa Svatá Panna leží v srdci Českého ráje na úpatí bájné hory Kozákov a nabízí nadstandardní ubytování. Kombinuje nostalgickou romantiku babiččiny venkovské roubenky s komfortem nejluxusnějších hotelů.

Jedná se o poloroubenou novostavbu s půl hektarovým pozemkem. Z terasy, pavlače a čtyř pokojů jsou okouzlující výhledy na všechny dominanty Českého ráje: Trosky, Hrubou Skálu, Vyskeř, Valdštejn, Bezděz a Kozákov. Naší chloubou je wellness. Hostům nabízíme saunu, vyhřívaný bazén a vířivku. A to bezplatně a neomezeně. Teplota vody v bazénu je vždy 30⁰C, i když venku zrovna mrzne. Máme skvělou pozici: dojezdová vzdálenost z Prahy je pouhých 50 minut a lyžařské areály v Krkonoších jsou na dohled.

V domě jsou 4 ložnice, celková kapacita je 12 osob:

  1. pokoj: BEZDĚZ (protože z oken zasněně hledíte přímo na Bezděz) = manželská postel (180 x 200 cm) + rozkládací pohovka, celkem 4 osoby. Vstup na pavlač z chodby. Krbová kamna Jøtul s nádherným pohledem na oheň pro romantické večery. 
  2. pokoj: TROSKY (protože z oken máte Trosky jako na dlani ) = manželská postel (180 x 200 cm),  celkem 2 osoby. Přímý vstup na pavlač.
  3. pokoj: KOZÁKOV (protože z oken se díváte přímo na vrch Kozákov) = manželská postel (180 x 200 cm) + rozkládací pohovka + dětská postýlka, celkem 5 osob. Přímý vstup na pavlač.
  4. pokoj: ČESKÝ RÁJ (protože se budete cítit jako v ráji) = manželská postel (180 x 200 cm) + možnost dvou přistýlek 90 x 200cm, celkem 4 osoby. Vlastní koupelna a WC. Přímý vstup na terasu k bazénu a vířivce.

Zdravý a klidný spánek je důležitý. Tak jako na ničem jiném jsme nešetřili ani na matracích. Těšte se na kvalitní středně tvrdé zdravotní matrace českého výrobce Dřevočal.

Ve všech pokojích je velká smart TV Samsung. V pokoji Trosky je PS4 + VR. V přízemí jsou dvě koupelny a 3 x WC, v patře je koupelna s vanou a sprchovým koutem, bidetem a WC.

Novinky na chalupě

Knihovna Antoni Gaudi

Knihovna Antoni Gaudi

Vlnky, nepravidelnosti, přírodní tvary… knihovna před korunou stromu.

Jaro na chalupě

Jaro na chalupě

Svatá Panna Kozákovská se zrodila uměleckou rukou mistra sochaře Miroslava Lauschmanna, který pro své dílo použil i místní minerály. Kapli navrhl Ing. arch. Josef Klimeš, mřížku ve stylu barokního ilusionismu vykoval umělecký kovář David Skrbek a syn.
Děkujeme manželům J+L Valentovým, kteří na kapličku přispěli částkou 10.000 Kč. Jejich dar jsme obratem poukázali na konto malířů malujících ústy a nohami, jichž je Svatá Panna sponzorem.

Tschechisch-deutsche Grenze geschlossen

Unsere lieben Gäste. Seit heute ist die tschechisch-deutsche Grenze wegen der Korona-Pandemie für 30 Tage geschlossen.
Wir hoffen an eine schnelle Beruhigung der Situation, aber im Moment wir verstehen und respektieren die unpopuläre Schritte der Regierung.
Falls Sie Ihre Reservierung stornieren möchten, verstehen wir Sie. Natürlich helfen wir Ihnen Ihr Geld nicht zu verlieren.

Hygienická opatření

Hygienická opatření

Přestože náš region zatím nebyl postižen, připravili jsme v souvislosti s nastalou situací následující opatření: každý zákazník obdrží po dobu trvání nouzového stavu láhev 52% dezinfekčního roztoku zdarma. Roztok byl vytvořen z hrušek na zahradě u chalupy.

Recenze hostů

Právě jsme se vrátili z dovolené v této super-duper wellness chalupě. Upřímně říkám, že lepší ubytování v ČR neseženete, a to my jsme celkem rozmazlení zákazníci. Nádhera přírody všude vůkol je pohlazení po duši. Hodně štěstí a spokojených zákazníků. Be blessed!!

- Pavla T.
13.6.2020

“Strávili jsme zde prodloužený únorový víkend s kamarády. Chalupa nabízí perfektní zázemí, je zde naprosto vše. A vše je nové a čisté. Manželka je posedlá čistotou a vždy když někam přijedeme, nejdříve umývá čisté nádobí. Tady to bylo poprvé, kdy to neudělala. Pokoje jsou velké a stylově zařízené, postele jsou pohodlné. Ve světnici jsou parádní kachlová kamna a také točené pivo . Nadchl nás vyhřívaný bazén. Venku bylo kolem nuly a v bazénu 30C. K tomu vířivka a velká sauna. Přijedeme zase!”

- Karel F.
6.6.2020

Chalupa úplně super! Je úplně pro všechny - designově perfekt, útulně zařízená a vybavená. Vyhřívaný bazén, výřivka, sauna. V kompletně zařízené kuchyni pec. Poležení na vytopených kachlovych kamnech a peci je prostě pohádka. A ještě ten minivýčep... Majitel příjemný, super jednání... Můžu pouze doporučit! Děti by tam chtěly jezdit každý víkend. Nikomu z nás se odtud nechtělo odjet.”

- Michal B.
2.6.2020

Dobrý den, na chalupě Svatá Panna jsme s rodinou chtěli původně strávit pouze prodloužený víkend. Nicméně tohle úžasné místo nás donutilo k prodloužení pobytu na celý týden. V ČR se ubytování na tak vysoké úrovni vidí velmi zřídka. Nejenže je chalupa vyšperkovaná do naprostého detailu, ale je perfektně nadstandardně vybavena. Naprostý top je pak její umístění ve stráni pod horou Kozákov, kdy pohled na jakoukoli světovou stranu je pastvou pro oči. Pobyt zde v nás dlouhodobě zanechal krásný pocit z absolvované dovolené. Jsme moc vděčni, že jsme mohli těch pár úžasných dní strávit zde a již máme zarezervovaný pobyt v dalším roce!!! Moc děkujeme panu majiteli za tento počin a skládáme holt panu architektovi za jeho práci.

- Drahomír K.
23.5.2020

Zeptejte se

Samozřejmě a dost rychlá (20/10Mbps). K dispozici v celém domě. Heslo získáte při příjezdu.

V domě jsou 4 ložnice:

  1. pokoj: BEZDĚZ (protože z oken zasněně hledíte přímo na Bezděz) = manželská postel (180 x 200 cm) + rozkládací pohovka, celkem 4 osoby. Vstup na pavlač z chodby. Krbová kamna Jotul pro romantické večery. 
  2. pokoj: TROSKY (protože z oken máte Trosky jako na dlani ) = manželská postel (180 x 200 cm),  celkem 2 osoby. Přímý vstup na pavlač.
  3. pokoj: KOZÁKOV (protože z oken se díváte přímo na vrch Kozákov) = manželská postel (180 x 200 cm) + rozkládací pohovka + dětská postýlka, celkem 5 osob. Přímý vstup na pavlač.
  4. pokoj: ČESKÝ RÁJ (protože se budete cítit jako v ráji) = manželská postel (180 x 200 cm) + možnost dvou přistýlek 90 x 200cm, celkem 4 osoby. Vlastní koupelna a WC. Přímý vstup na terasu k bazénu a vířivce.

Zdravý a klidný spánek je důležitý. Tak jako na ničem jiném jsme nešetřili ani na matracích. Těšte se na kvalitní středně tvrdé zdravotní matrace českého výrobce Dřevočal.

Ve všech pokojích je velká smart TV Samsung. V pokoji Trosky je PS4 + VR. V přízemí jsou dvě koupelny a 3 x WC, v patře je koupelna s vanou a sprchovým koutem, bidetem a WC.

JARO - PODZIM: 

Turistika - Český ráj nabízí nepřeberné množství turistických tras. Okolí chalupy je nádherné, poradíme Vám kudy se vydat na kratší i delší výlety. Ať půjdete kamkoli, v Českém ráji se všude budete cítit dobře. Na relativně malé ploše je dlouhá řada památek, harmonická krajina, skalní města, vodní plochy, tichý les. V r. 2005 bylo území Českého ráje pro svou výjimečnou krásu zařazeno do globálního geoparku UNESCO.

Cykloturistika - okolí chalupy tvoří zvlněná krajina. Středně pokročilí cyklisté si přijdou na své, s menšími dětmi je lepší přesun k některé z rovinatých cyklotras. Např. Greenway Jizera nebo do bývalého vojenského prostoru Ralsko. Nádherné a zároveň snadné výlety na kolech jsou také v blízkých Jizerských horách.

Výlet na Ještěd - výlet na liberecký vysílač, hotel a rozhlednu Ještěd stojí za to. Stavba arch. Karla Hubáčka získala nejvyšší ocenění Mezinárodní unie architektů - cenu Augusta Perreta, a byla vyhlášena nejvýznamnější českou stavbou 20-tého století.

ZOO Liberec - je nestarší ZOO v Česku. Největšími lákadly jsou bílí tygři a lachtani.

Hrady a zámky - jsou na každém kroku, jen z oken chalupy vidíte Valdštejn, Hrubou Skálu, Bezděz, nedaleko je Kost nebo Frýdlant.

 

A CO KDYŽ PRŠÍ?

Ideální čas rozehřát saunu, naložit se do vířivky, zaplavat si v bazénu. Nebo rozdělat oheň v peci a užívat si domácí pohody? Pokud jste neposední, zde je několik typů na deštivé dny, další vám poradíme:

IQ Park Liberec - vědecko zábavní centrum pro nejmenší https://iqlandia.cz/iqpark

Botanická zahrada Liberec - je nejstarší botanická zahrada v České republice. Její doménou jsou sbírky tropických rostlin. https://www.botaniliberec.cz/

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou je jediným muzeem v České republice specializovaným na sklo a bižuterii. Založeno bylo roku 1904. http://www.msb-jablonec.cz/

Muzeum Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích - rodný dům Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích je místem, kde se počátky individuální mobility setkávají s trendy budoucnosti. Připomínáme si zde české průmyslové tradice, místní inženýrské umění a nadšení pro techniku. https://museum.skoda-auto.cz/porsche-house/porsche-house

Dolomitové jeskyně Bozkov - tvoří nejrozsáhlejší jeskynní systém v severovýchodních Čechách a jako jediný je tvořen vápnitým dolomitem. http://www.bozkovske-jeskyne.cz/provozni-doba.php

Kina - 3x v dosahu do 10 min. jízdy (Turnov, Železný Brod, Lomnice n/P) a Městské divadlo v Turnově

 

ZIMA - Lyžování

Svatá Panna je ideální destinací pro lyžařské pobyty. V dosahu 10 min. jsou menší lyžařské areály Turnov a Kozákov, 30 minut je na Ještěd. Krkonoše jsou na dohled. Do Harrachova nebo Rokytnice dorazíte za 40 minut. Běžky lze nasadit přímo před chalupou nebo si vychutnat některou z nesčetných stop v nedalekých Jizerských horách a Krkonoších.

Po sportovních aktivitách zažijte dokonalou relaxaci ve wellness centru. K dispozici je pro vás cedrová biosauna ve stylu Karel Gott, termální bazén s protiproudem a vířivka. Představte si zasněženou zimní krajinu. Plavete ve vyhřátém bazénu a kocháte se výhledem na Český ráj. Po chvíli se přesunete do vířivky, kde na vás již čeká spřízněná bytost. Nad sklenkou šampaňského a s pohledem na Bezděz se vám vybaví verše „byl lásky čas“…

Ano, chalupa je plně vybavena. Původně jsme chalupu nezamýšleli pronajímat, proto jsme na ničem nešetřili.

K dispozici je pro vás ložní prádlo, ručníky, fény, žehlička, žehlící prkno, vysavač, pračka, sušička (vše Miele) dětská postýlka, přebalovátko, jídelní židlička, kuchyňské utěrky, prostírání, hygienické potřeby, venkovní gril, výčepní zařízení.

Kuchyně je vybavena americkou lednicí, spotřebiči AEG (5x) a kávovarem Julius Meinl Inspresso Professional. 

V neposlední řadě patří k výbavě wellness, vše v prvotřídní kvalitě: sauna, termální bazén a vířivka.

 

Svatou Pannu jsme od začátku koncipovali velkoryse. Naším cílem bylo vytvořit luxusní bydlení v souladu s přírodou a moderními trendy. Chtěli jsme nabídnout to nejlepší ubytování v Českém ráji pro náročné hosty, kteří se k nám budou rádi vracet. 

Našim prioritním cílem je radost z pocitu, že děláme něco smysluplného. Těšíme se, že se Vám u nás bude líbit, a že budeme oázou klidu ve Vašem náročném a hektickém životě. 

Ke stavbě jsme použili ty nejlepší materiály. Vždy jsme dbali na to, aby byli místní a ekologické. Tzv. měsíční dřevo je z Krkonoš, těžené v zimě po úplňku. Zdivo má atest pro pasivní stavby. Střecha je z recyklovaných materiálů, dlažba ze starých pískovcových bloků pocházejících z okolních stavení. Teplo zajišťuje tepelné čerpadlo Viesmann, v kuchyni je vedle americké lednice 5 spotřebičů AEG, dále 3 x Miele. 

Chtěli jsme, aby dům púsobil romanticky, útulně a teple. Lokalita samotná je přímo v Geoparku UNESCO. Z oken a pavlače je úchvatný pohled do okolní krajiny. Všechny podlahy jsou vytápěné, zasněnou náladu vyvolá pohled do praskajícího dřeva v kachlových kamnech.

Od samého začátku stavebních prací spolupracujeme s vyhlášeným architektem Ing. J. Klimešem, jemuž jsme poskytli neomezený rozpočet. Jsme vděčni za jeho pomoc a patří mu velké poděkování. Stavbu by nebylo možné realizovat bez pomoci vynikajicích místních stavebníků a řemeslníků. Poděkování patří mnoha truhlářům, topenářům, podlahářům, elektrikářům, kamnářům, saunařům, ale zejména  mistru tesařskému Radku Šimůnkovi, který postavil dřevěnou část a stavbyvedoucímu Romanu Jurášovi, který pečlivě koordinoval a řídil všechny stavební práce.

Myslíme si, že se nám dílo zdařilo, ale to už je na Vašem posouzení.

Není to nejlepší nápad, kapacita Svaté Panny nejlépe vyhovuje skupinám do 12-ti osob. V každém z pokojů je pohodlná dvojpostel (king-size bed). Další čtyři lidé se mohou vyspat na rozkládácích pohovkách. Více lidí se nevejde do kuchyně, ani do wellnessu. Za třináctou a každou další osobu účtujeme poplatek 500Kč/noc. 

Sauna - pohodlně pro 12 sedících, nebo pro 3 ležící a 4 sedící atd. Bluetooth, chromotherapie, himalájská sůl, vonné esence. 

Bazén - jedná se o model Swim Spa XL, výrobce usspa.cz. Je dostatečně velký pro blbnutí s rodinou. Pro kondiční plavání je nejpohodlnější pro jednoho plavce. Je vybaven třístupňovým protiproudem. Teplota vody v bazénu je po celý rok 30°C.

Vířivka - pohodlně pro 5 osob. 3 místa k sezení, 2 k ležení. Funkce Bluetooth, Chromotherapy, vodotrysk, přeliv. Teplota ve vířivce je 38°C. Může být upravena dle Vašich požadavků.

Pro hosty zdarma, otevřeno 24hodin každý den. 

Pro zajímavost: bazén je online připojen přímo k výrobci. Tím je zaručena neustálá kvalita vody i kontrola systému.

Vodu ve vířivce měníme po každé návštěvě.

Nezapomeňte se prosím před vstupem do wellnessu pečlivě osprchovat.

Prosíme nechte doma své drony a přenosné reproduktory. Nacházíme se v chráněné krajinné oblasti, v oblasti chráněné UNESCO a respektujeme právo sousedů na soukromí. V oblasti vířivky a bazénu je zákaz jakékoli hudby, v barbecue domku je tichá hudba povolena. Ovšem s ohledem na komfort sousedů. V okolí chalupy platí zákaz dětských diskoték nebo fitness cvičení s reprodukovanou hudbou.  Chalupa se nachází na vyvýšeném místě a tato akustická úroveň je již pro sousedy v přilehlé vesnici nepříjemná. Po 22:00 hod. platí noční klid. V případě narušování nočního klidu může být ve správním řízení uložena pokuta až 10.000Kč.

Drink & Help

Vymysleli jsme unikátní koncept podávání občerstvení. Můžeme Vám nabídnout točené pivo Svijany 450 (prémiový světlý ležák nedalekého Svijanského pivovaru), výbornou kávu Julius Meinl, víno, šampaňské, sladkosti z minibaru.

Chtěli jsme, aby občerstvení bylo dostupné a aby nikdo neměl výčitky svědomí, když si dá pátou kávu, sklenku šampaňského nebo pár piv navíc. Svatá Panna je plná radosti, a právě takový by měl být i Váš pobyt.

Zisk z prodeje kávy, piva a minibaru je věnován na charitativní účely. Jsme hrdým sponzorem umělců malujících ústy a nohami (www.umun.cz). Jejich životní osudy jsou fascinující. Smutné až depresívní a plné naděje zároveň. Na chalupě můžete obdivovat desítky jejich děl.

Pijte a konzumujte s radostí. Každý šálek kávy, každé vypité pivo je Vaším příspěvkem postiženým malířům. Díky tomu mohou cestovat po výstavách, pořizovat si výtvarné potřeby, financovat své asistenty. A to už je pádný důvod dát si ještě jedno!  

-------------------------------------------------------------------------------------