Vítejte na chalupě Svatá Panna

4 LOŽNICE - 3 KOUPELNY - SAUNA - VYHŘÍVANÝ BAZÉN - VÍŘIVKA

Romantická wellness chalupa Svatá Panna leží v srdci Českého ráje a nabízí nadstandardní ubytování. Kombinuje nostalgickou romantiku babiččiny venkovské roubenky s komfortem nejluxusnějších hotelů. Ostatně na Booking.com máme lepší hodnocení než slavný Grandhotel Pupp. Jedná se o poloroubenou novostavbu s půl hektarovým pozemkem. Roubenka je postavena z masívních krkonošských trámů. Zahrada je plná vzrostlých stromů, na záhonku pod okny si můžete natrhat bylinky pro přípravu oběda. Z terasy, pavlače a čtyř pokojů jsou okouzlující výhledy na všechny dominanty Českého ráje: Trosky, Hrubou Skálu, Vyskeř, Valdštejn, Bezděz nebo Kozákov. Naší chloubou je wellness. Hostům nabízíme saunu, vyhřívaný bazén a vířivku. A to bezplatně, celoročně a neomezeně. Ve vyhřívaném bazénu je vždy voda jako v Karibiku, i když venku zrovna mrzne. Ve vířivce celoreočně 39°C Máme skvělou pozici: dojezdová vzdálenost z Prahy je pouhých 50 minut a v nejbližším lyžařském areálu Kozákov (škola, zasněžování, osvětlená sjezdovka) budete do 10 minut. Krkonoše a Ještěd jsou na dohled. 

Pohodlně se zde ubytuje až 12 lidí

Chalupa se pronajímá jako celek a ve čtyřech pokojích nabízí ubytování skupině až 12-ti přátel. Na přání je možnost až čtyřech přistýlek.

3 ložnice v prvním patře a jedna v přízemí nesou jména podle přírodních krás, které můžete z jejich oken obdivovat. Při jejich vybavení jsme mysleli i na vícegenerační výpravy, a proto jsme si dali záležet, aby se našla ideální komnata pro každou věkovou skupinu.

ČESKÝ RÁJ (přízemí)

Ložnice ČESKÝ RÁJ se hodí pro páry i celé rodiny. Prostornou manželskou postel lze na přání doplnit o dvě přistýlky. Nachází se v přízemí a má vlastní koupelnu s toaletou i přímý vstup na terasu a do vířivky. Modřínový nábytek od místních truhlářů nabíjí energií už z dálky a za okny láká k relaxaci dovolenková idylka. Když zde ubytujete své rodiče, nejen že nebudou muset zdolávat žádné schody, ale za pár dní takového hýčkání omládnou o pár let. Interiér zdobí originály obrazů Jakuba Hříbka.

KOZÁKOV (patro)

Ložnice KOZÁKOV je ideální útočiště pro mladou rodinu. Kromě dvoulůžkové postele a rozkládací pohovky zde najdete bezpečnou dětskou postýlku. Vyspí se zde až 4 dospělí hosté a jeden z řady těch nejmenších. Pokoj má vlastní vstup na pavlač, odkud můžete obdivovat pověstmi opředený vrch Kozákov s historií sahající až k době Keltů. Interiér zdobí originály obrazů Jakuba Hříbka.

TROSKY (patro)

Pro ty, kteří hledají nerušené soukromí ve dvou je toto apartmá přímo stvořené. Manželská postel o rozměrech 180 x 200 cm a krásný výhled z pavlače se postarají o komfort i harmonickou atmosféru. Interiér zdobí originály obrazů Bc. Veroniky Svatošové.

BEZDĚZ  (patro)

4 hosté si mohou pohodlně užívat severský šarm této místnosti za zvuku praskání dřeva v krbu. Dubová postel a rozkládací pohovka je doplněna sezením u konferenčního stolku, jehož nožky nesou pěkný kus historie. Původně patřily k divanu svatební výbavy Hostivařské ženy, která se dožila 102 let. Říká se, že kdo u něj sedává, toho dlouhý život očekává. Doporučujeme tento příslib stvrdit saunováním a odpočinkem. Vsadíme se, že při odjezdu za sebou necháte pár vrásek. Interiér zdobí originály obrazů Pavla Hejhala.

 

Ve všech pokojích je velká smart TV Samsung. V pokoji Bezděz je navíc PS4 + VR. V přízemí jsou dvě koupelny a 3 x WC, v patře je koupelna s vanou a sprchovým koutem, bidetem a WC.

Na hřejivé atmosféře apartmánů se také podílí podlahové topení, které můžete ovládat dle svých preferencí termostatem. Když se krajinou prohání chladné dny, dokonalou romantiku dokreslí praskání dřeva v krbu Jøtul. Ten se nachází v pokoji Bezděz, ale ani zbytek společnosti nepřijde zkrátka. Ve světnici lákají k lenošení tradiční kachlová kamna. Ležení za pecí se mnohým tak zalíbí, že se ani nebudou chtít přesunout na své lože. V celém interiéru najdete práci místních truhlářů a každá z postelí je vybavena zdravotní středně tvrdou matrací od českého výrobce. Těšit se tedy můžete na skutečně hluboký a kvalitní spánek.

Novinky na chalupě

Ještě lepší wellness s ucelenou nabídkou masáží

Ještě lepší wellness s ucelenou nabídkou masáží

  • 18. 4. 2021

Milí hosté a přátelé Svaté Panny!

 

Knihovna Antoni Gaudi

Knihovna Antoni Gaudi

  • 22. 5. 2020

Vlnky, nepravidelnosti, přírodní tvary… knihovna před korunou stromu.

Jaro na chalupě

Jaro na chalupě

  • 5. 4. 2020

Svatá Panna Kozákovská se zrodila uměleckou rukou mistra sochaře Miroslava Lauschmanna, který pro své dílo použil i místní minerály. Kapli navrhl Ing. arch. Josef Klimeš, mřížku ve stylu barokního ilusionismu vykoval umělecký kovář David Skrbek a syn.
Děkujeme manželům J+L Valentovým, kteří na kapličku přispěli částkou 10.000 Kč. Jejich dar jsme obratem poukázali na konto malířů malujících ústy a nohami, jichž je Svatá Panna sponzorem.

Česko-německá hranice uzavřena

  • 13. 3. 2020

Unsere lieben Gäste. Seit heute ist die tschechisch-deutsche Grenze wegen der Korona-Pandemie für 30 Tage geschlossen.
Wir hoffen an eine schnelle Beruhigung der Situation, aber im Moment wir verstehen und respektieren die unpopuläre Schritte der Regierung.
Falls Sie Ihre Reservierung stornieren möchten, verstehen wir Sie. Natürlich helfen wir Ihnen Ihr Geld nicht zu verlieren.

Recenze hostů

Často jezdíme na teambuildingové pobyty a tahle chalupa je zatím nejlepší. Moc se mi líbí, jak to děláte.

- Eva F.
26.10.2021

Děkujeme za pohádkový pobyt. Je to opravdu kouzelné místo, strávili jsme tam příjemný a pohodový čas s rodinou. Nic tomu nechybělo. Mějte se krásně, ať se Vám daří.

- Šárka J.
12.10.2021

Luxus a vkus. Svatá panna je mimořádná záležitost. Bez nadsázky. Snoubí se v ní vkus s luxusem v tom nejlepším slova smyslu. Začněme polohou – rozhled ze svahu Kozákova od Trosek po Ještěd jen těžko hledá konkurenci. Domácí tak doslova cítí onen „Český ráj“, přespolní je uchvácen tou scenérií. Pocit rozletu umocňuje i bezprostřední okolí – po chvíli pozorování na to přijdete: chybí tu ploty. Zážitkem, který v pravém slova smyslu nesnese srovnání, je pak pozorování krajiny z vířivky či bazénu, což připomíná exotické horké koupele – konkrétně japonské onseny. Tenhle nápad se prostě majitelovi povedl. Pojďme dovnitř – je a není to roubená chalupa. Málokde se vidí tak dokonalé spojení tradice se současností. Technickou mysl potěší třeba vynikající řemeslo, od posledního detailu po celkovou koncepci, poetičtější duši spousta drobností a pohodlí, od prostorné kuchyně, kde se dá mimo jiné na zápecí skvěle lenošit, po velkou a luxusní saunu. Možná trochu osobní poznámka na závěr: za tím luxusem je cítit inteligence, nikoli okázalost. Už jen proto bychom sem jeli znovu.

- David L.
3.5.2021

Dodatečně bychom Vám chtěli moc poděkovat za příjemně strávený pobyt na Vaší roubence v srdci Českého ráje. Byli jsme okouzleni, co všechno vaše chaloupka nabízí. Na své si přišly všichni a hlavně děti byly nadšené z PlayStation s VR. Nenapadá mě jediná věc, kterou bych vytkla. Chaloupka je vymazlená do posledního detailu. Těšíme se, až ji opět navštívíme v letním období a prozkoumáme místa, která jsme nestihli. Za naši skupinu dáváme 11 bodů z 10. Ať se daří a přejeme mnoho spokojených zákazníků!

- Aneta S.
4.2.2021

Zeptejte se

Protože Váš čas je příliš drahý na to, abyste dělali kompromisy, které nejsou nutné.

Takto nás vnímá jeden z našich milých hostů z Japonska, další recenze si můžete přečíst na úvodní stránce.

Luxus a vkus

Svatá Panna je mimořádná záležitost. Bez nadsázky. Snoubí se v ní vkus s luxusem v tom nejlepším slova smyslu. Začněme polohou – rozhled ze svahu Kozákova od Trosek po Ještěd jen těžko hledá konkurenci. Domácí tak doslova cítí onen „Český ráj“, přespolní je uchvácen tou scenérií. Pocit rozletu umocňuje i bezprostřední okolí – po chvíli pozorování na to přijdete: chybí tu ploty. Zážitkem, který v pravém slova smyslu nesnese srovnání, je pak pozorování krajiny z vířivky či bazénu, což připomíná exotické horké koupele – konkrétně japonské onseny. Tenhle nápad se prostě majitelovi povedl.

Pojďme dovnitř – je a není to roubená chalupa. Málokde se vidí tak dokonalé spojení tradice se současností. Technickou mysl potěší třeba vynikající řemeslo, od posledního detailu po celkovou koncepci, poetičtější duši spousta drobností a pohodlí, od prostorné kuchyně, kde se dá mimo jiné na zápecí skvěle lenošit, po velkou a luxusní saunu.

Možná trochu osobní poznámka na závěr: za tím luxusem je cítit inteligence, nikoli okázalost. Už jen proto bychom sem jeli znovu.

ラグジュアリーとセンスの両立
「スヴァター・パナ」は、とにかく特別です。ラグジュアリーとセンスの稀な組み合わせがここを表現するのに最もふさわしい表現でしょう。まずは、景色から。コザーコヴ(Kozákov)の南の斜面からの、トロスキ(Trosky)からイエシュチェドゥ(Ještěd)までの光景は、あまりにも素晴らしいです。やはり、「チェコの天国」(Český ráj)という地名は伊達ではないと実感します。しばらく考えてみると、その解放感の原因として、どこを見てもフェンスがないことに気付きます。さらに、ジャグジーに入りながらこの素晴らしい光景を味わうことは、唯一無二の経験になるでしょう。全くもって、露天風呂に入っているかのような感じがするほどです。ジャグジーを設置したのは、オーナーの最高のアイデアでした。
別荘の中に入りましょう。伝統的な丸太小屋でのようで、そればかりでもないのです。つまり、伝統と現代の上手な組み合わせはとても貴重です。建物、そのレイアウト、サウナ、広大な台所、家具など、どんな詳細なところを見ても、なかなか巧にできていると感心するばかりです。
最後に個人的な感想をひとつ:このラグジュアリーの背景には、成金趣味な見栄ではなく、知恵やセンスが感じられます。それだけでも滞在客は、ここに帰りたがります。

Na tuto otázku zřejmě nejlépe odpověděl tým Amazing Places, který rok po otevření chalupy přijel na kontrolní návštěvu. Jeho doporučení znělo: měli byste si znovu nafotit některé detaily, Svatá Panna v reálu je ještě hezčí než na fotkách.

Svatou Pannu jsme od začátku koncipovali velkoryse. Naším cílem bylo vytvořit luxusní bydlení v souladu s přírodou a moderními trendy. Chtěli jsme nabídnout to nejlepší ubytování v Českém ráji pro náročné hosty, kteří ocení romantickou nostalgii minulých časů skloubenou s novodobým komfortem. Tato práce nás baví a děláme vše pro to, abychom pro vás byli tou nejlepší volbou. Bydlíme jen pár minut od chalupy. Díky tomu se můžeme sami věnovat úklidu a péči o hosty. To je moc důležité, protože čistota je pro nás klíčová. Není to klišé, pravidelně uklízíme i ta místa, která ani nejsou vidět. A v případě potřeby můžeme nabídnout osobní asistenci. Krátce - jsme tu pro vás a jsme moc rádi, že nás takto vnímají i naši hosté. Na Bookingu máme lepší hodnocení než Grandhotel Pupp a v kategorii wellness chalupa jsme nejlepší v celé ČR. Recenze zákazníků si můžete přečíst na titulní stránce našeho webu.

To byl osobní přístup. Druhým, neméně důležitým faktorem, jsou investice, které jsme pro váš komfort nelitovali vynaložit. Ke stavbě jsme použili jen ty nejlepší materiály. Vždy jsme dbali na to, aby byli místní a ekologické. Tzv. měsíční dřevo je z Krkonoš, těžené v zimě po úplňku. Zdivo má atest pro pasivní stavby. Střecha je z recyklovaných materiálů, dlažba ze starých pískovcových bloků pocházejících z okolních stavení. Teplo zajišťuje tepelné čerpadlo Viesmann, v kuchyni je vedle americké lednice 5 spotřebičů AEG, dále 3 x Miele. 

Lokalita samotná je úchvatná. Z oken a pavlače se nabízejí dechberoucí výhledy do okolní krajiny. Kdybyste z chalupy neudělali ani krok, přesto můžete říct, že jste viděli Český Ráj. 

Chtěli jsme, aby dům působil romanticky, útulně a teple. Všechny podlahy jsou vytápěné, vždy poteče teplá voda. Zasněnou náladu vyvolá pohled do praskajícího dřeva v kachlových kamnech ve světnici nebo do krbových kamen Jøtul v pokoji Bezděz. 

Od samého začátku jsme spolupracovali s vyhlášeným turnovským architektem Ing. J. Klimešem, jemuž jsme pro Vaše pohodlí poskytli neomezený rozpočet. Jsme vděčni za jeho pomoc a patří mu velké poděkování. Stavbu by nebylo možné realizovat bez pomoci vynikajících místních i zakarpatských stavebníků a řemeslníků. Poděkování patří mnoha truhlářům, topenářům, podlahářům, elektrikářům, kamnářům, saunařům, ale zejména  mistru tesařskému Radku Šimůnkovi, který postavil dřevěnou část, a dále stavbyvedoucímu Romanu Jurášovi, který pečlivě koordinoval a zodpovědně řídil všechny stavební práce.

Závěrem bysme ještě chtěli dodat, že stavba vznikla, na rozdíl od Čapího hnízda, zcela bez dotací. 

Myslíme si, že se nám dílo zdařilo, ale to už je na Vašem posouzení.

Samozřejmě a dost rychlá (20/10Mbps). K dispozici v celém domě. Heslo získáte při příjezdu.

A když už jsme u technologií, můžete se také vyřádit u PS 4 s virtuální realitou.

Ano, chalupa je plně vybavena. Chalupu jsme od samého začátku zamýšleli pronajímat té nejnáročnější klientele, proto jsme na ničem (opravdu na ničem) nešetřili.

K dispozici je pro vás ložní prádlo, ručníky, fény, žehlička, žehlící prkno, vysavač, pračka, sušička (vše Miele) dětská postýlka, přebalovátko, jídelní židlička, kuchyňské utěrky, prostírání, hygienické potřeby, venkovní plynový gril, palivové dříví, ohniště s posezením, výčepní zařízení.

Kuchyně je vybavena americkou lednicí, spotřebiči AEG (5x) a kávovarem Julius Meinl Inspresso Professional. Všechny ostatní malé spotřebiče jako tyčový mixér, toaster, sendvičovač, pekárna na chleba atd. jsou také k dispozici. A co si užít příjemnou zábavu s rakletem Tefal pro 6 osob? Pro milovníky vína je dostatek skleniček na víno i na šampaňské a samozřejmě dekantovací karafa. Nemějte nám prosím za zlé, že jsou sklenky plastové. Je to úmysl, jsme totiž wellness a vzít si do vířivky sklo není zrovna ten nejlepší nápad.

V neposlední řadě je pro Vás k dispozici wellness, vše v prvotřídní kvalitě: cedrová sauna, celoročně vyhřívaný bazén a vířivka.

 

Vyzkoušejte si spaní na peci, vychutnejte si dlouhé společné snídaně u velkého stolu, projděte se bosí trávou. Načerpejte novou energii z přírody. Chcete strávit celý den v županu? Žádný problém. Výhledy z chalupy jsou natolik okouzlující, že i kdybyste nevystrčili paty z vířivky, stejně můžete říct, že jste viděli Český ráj :-) Pokud chcete aktivitu, zde je pár tipů:

JARO - PODZIM: 

Turistika - Český ráj nabízí nepřeberné množství turistických tras. Okolí chalupy je nádherné, poradíme Vám kudy se vydat na kratší i delší výlety. Ať půjdete kamkoli, v Českém ráji se všude budete cítit dobře, všude bude co objevovat. Na relativně malé ploše je dlouhá řada památek, harmonická krajina, skalní města, vodní plochy, kaňony, tichý les. V r. 2005 bylo území Českého ráje pro svou výjimečnou krásu zařazeno do globálního geoparku UNESCO.

Cykloturistika - okolí chalupy tvoří zvlněná krajina. Středně pokročilí cyklisté si přijdou na své, s menšími dětmi je lepší přesun k některé z rovinatých cyklotras. Např. Greenway Jizera nebo do bývalého vojenského prostoru Ralsko. Nádherné a zároveň celkem nenáročné výlety na kolech jsou také na náhorní planině v blízkých Jizerských horách.

Výlet na Ještěd - výlet na liberecký vysílač, hotel a rozhlednu Ještěd stojí za to. Stavba arch. Karla Hubáčka získala nejvyšší ocenění Mezinárodní unie architektů - cenu Augusta Perreta, a byla vyhlášena nejvýznamnější českou stavbou 20-tého století.

ZOO Liberec - je nestarší ZOO v Česku. Největšími lákadly jsou bílí tygři a lachtani.

Hrady a zámky - jsou na každém kroku, jen z oken chalupy vidíte Valdštejn, Hrubou Skálu, Bezděz, nedaleko je Kost, Sychrov nebo Frýdlant.

 

A CO KDYŽ PRŠÍ?

Ideální čas rozehřát saunu, naložit se do vířivky, zaplavat si v bazénu. Nebo rozdělat oheň v peci a užívat si domácí pohody? Co takhle šipky v letním domku nebo pinčes? Šipky jsou elektronické, stůl na stolní tenis je k dispozici od jara do podzimu na krytém parkovišti pod chalupou. Pokud jste neposední, zde je několik výletových typů pro deštivé dny:

IQ Park Liberec - vědecko zábavní centrum pro nejmenší https://iqlandia.cz/iqpark

Fun Park Liberec - nabízí spoustu prolejzaček, klouzaček, labyrintů a dalších blbin pro děti. Je tam i restaurace, která docela ujde. https://www.centrumbabylon.cz/cs/zabava/funpark/a-154/

Botanická zahrada Liberec - je nejstarší botanická zahrada v České republice. Její doménou jsou sbírky tropických rostlin. https://www.botaniliberec.cz/

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou je jediným muzeem v České republice specializovaným na sklo a bižuterii. Založeno bylo roku 1904. http://www.msb-jablonec.cz/

Muzeum Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích - rodný dům Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích je místem, kde se počátky individuální mobility setkávají s trendy budoucnosti. Připomínáme si zde české průmyslové tradice, místní inženýrské umění a nadšení pro techniku. https://museum.skoda-auto.cz/porsche-house/porsche-house

Dolomitové jeskyně Bozkov - tvoří nejrozsáhlejší jeskynní systém v severovýchodních Čechách a jako jediný je tvořen vápnitým dolomitem. http://www.bozkovske-jeskyne.cz/provozni-doba.php

Kina - 3x v dosahu do 10 min. jízdy (Turnov, Železný Brod, Lomnice n/P) a Městské divadlo v Turnově

 

ZIMA - Lyžování

Svatá Panna je ideální destinací pro lyžařské pobyty. V dosahu 10 min. jsou rodinné lyžařské areály Turnov a Kozákov. Oba mají umělý sníh a školu, pro lyžování s malými dětmi jsou ideální. 30 minut je na Ještěd, Krkonoše jsou na dohled. Do Harrachova nebo Rokytnice dorazíte za 40 minut. Běžky lze nasadit přímo před chalupou nebo si vychutnat některou z nesčetných stop v nedalekých Jizerských horách a Krkonoších.

Po sportovních aktivitách zažijte dokonalou relaxaci ve wellness centru. K dispozici je pro vás cedrová sauna, vyhřvaný bazén s protiproudem a vířivka. Představte si zasněženou zimní krajinu. Plavete ve vyhřátém bazénu a kocháte se výhledem na Český ráj. Po chvíli se přesunete do vířivky, kde na vás již čeká spřízněná bytost. Nad sklenkou šampaňského a s pohledem na Bezděz se vám vybaví verše „Byl pozdní večer, byl lásky čas“…

V domě jsou 4 ložnice, do kterých se pohodlně vejde až 12 osob:

  1. pokoj: BEZDĚZ (protože z oken zasněně hledíte přímo na Bezděz) = manželská postel (180 x 200 cm) + rozkládací pohovka, celkem 4 osoby. Vstup na pavlač z chodby. Krbová kamna Jøtul pro romantické večery. 
  2. pokoj: TROSKY (protože z oken máte Trosky jako na dlani ) = manželská postel (180 x 200 cm),  celkem 2 osoby. Přímý vstup na pavlač.
  3. pokoj: KOZÁKOV (protože z oken se díváte přímo na vrch Kozákov) = manželská postel (180 x 200 cm) + rozkládací pohovka + dětská postýlka, celkem 5 osob. Přímý vstup na pavlač.
  4. pokoj: ČESKÝ RÁJ (protože se budete cítit jako v ráji) = manželská postel (180 x 200 cm) + možnost dvou přistýlek 90 x 200cm, celkem 4 osoby. Vlastní koupelna a WC. Přímý vstup na terasu k bazénu a vířivce.

Zdravý a klidný spánek je důležitý. Tak jako na ničem jiném jsme nešetřili ani na matracích. Těšte se na kvalitní středně tvrdé zdravotní matrace českého výrobce Dřevočal.

Největší boje se ovšem svádí o poleženíčko hloupého Honzy za pecí. Odtud se nikomu nechce...

Ve všech pokojích je velká smart TV Samsung. V pokoji Bezděz je PS4 + VR. V přízemí jsou dvě koupelny a 3 x WC, v patře je koupelna s vanou a sprchovým koutem, bidetem a WC.

Pro vaše nejmenší jsme připravili dětskou postýlku s povlečením, přebalovací pult, ochranné kryty zásuvek, noční tlumené osvětlení a indukční varnou desku v kuchyni. Používáme hepafiltry a garantujeme, že na chalupu nemají přístup zvířata způsobující alergii.

Větší děti ocení wifi v celé domě, trampolínu, vyhřívaný bazén a snad i půlhektarový sad a blízkost lesa a skal.

Storno podmínky
 
Zákazník, který žádá o storno více než 60 dní před nástupem do ubytování dostane zpět 100% uhrazené částky. Pokud stornuje mezi 60 – 30 dny před nástupem, dostane zpět 50%. V ostatních případech bez náhrady na refundaci.  
 

Pokud chcete být opravdu v klidu, můžete si pojistit storno zájezdu. Když nebudete moci z vážných, v pojistných podmínkách specifikovaných případech přijet, získáte zpět 80% ceny pobytu. Můžeme vím doporučit storno pojištění Basic u ERV. (Nemá cenu připlácet za vyšší tarif zahrnující i úhradu škody, protože limit plnění je tam jen do 100.000 Kč. S tím byste nepokryli ani případnou opravu termokrytu bazénu, která stojí 150 000 Kč.)

https://www.ervpojistovna.cz/cs/hotel-storno

Další možností je sjednání storna na tuito.cz
Pojištění storna pobytu v hodnotě 70.000 Kč stojí 4.200 Kč. Pojištění musíte sjednat nejméně 10 dní po uhrazení rezervační zálohy.
 
  
 

U nás to není žádný problém. Teplota vody v bazénu je vždy minimálně 30°C, i když venku zrovna mrzne.