Chalupa nabízí ubytování skupině až 12-ti přátel.

Nachází se pod posvátným místem Keltů - vrchem Kozákov. Je postavena dle tradičních postupů s maximálním ohledem na životní prostředí, moderní trendy a pohodu. Všechny použité materiály jsou co nejvíce lokální, rovněž řemeslníci byli místní. Dveře, okna a nábytek jsou z masivního modřínu, o kterém se tvrdí, že podporuje sebedůvěru, navozuje soulad a harmonii těla i duše. Ve stromomluvě modřín říká: “Pokud tě vše opustí, přijď ke mně.” Jeho energie omlazuje fyzicky i psychicky, zbavuje nedostatku sebedůvěry a pomáhá v řešení komplikovaných životních situací.

Před chalupou je kaple zasvěcená Panně Marii Kozákovské. Jedná se o originální dílo mistra sochaře M. Lauschmanna. Boží rodička stojí přímo na vrchu Kozákov, byli použity místní minerály. Mříž ve stylu barokního iluzionismu, rovněž umělecké dílo, vytvořil mistr kovářský D. Skrbek. 

 

V přízemí je velká světnice s moderní kuchyní a kachlovými kamny se zápecím. Toto poleženíčko pro hloupého Honzu stojí za zmínku. Absolutní pohodu nenavozuje jen příjemné teplo a praskání dřeva v kamnech, ale také na míru ručně dělaná matrace z ovčí vlny. Přesně jako za starých časů! Kuchyně je vybavena americkou lednicí, spotřebiči AEG a kávovarem Julius Meinl Professional. Tuto kávu jsem vybrali jednak proto, že nám opravdu moc chutná, a také z toho důvodu, že zakladatel firmy, p. Julius Meinl, se narodil v Čechách. Dále je v přízemí dvoulůžkový apartmán s vlastní koupelnou a vstupem na terasu. K vybavení přízemí patří také velká sauna s možností volby teploty a vlhkosti. Je tedy jen na vás, zda si budete užívat klasické finské sauny nebo parní lázně. Ze sauny, ale i z apartmánu a z chodby je vstup na terasu s termálním bazénem a vířivkou. Celé přízemí včetně sauny a bazénu je bezbariérové.

V patře je k dispozici jeden dvoulůžkový a dva čtyřlůžkové pokoje s přístupem na pavlač. Ve všech pokojích je vyhřívaná podlaha. Mezi vybavení patří mimo jiné velká TV s připojením na internet. V pokoji Trosky je k dispozici PS4 včetně VR. Interiéry se chlubí originály akademického malíře Michaela Rittsteina, rytíře české kultury Olbrama Zoubka a umělců malujících ústy (www.umun.cz), jichž je Svatá Panna hrdým sponzorem.

Po sportovních aktivitách zažijte dokonalou relaxaci ve wellness centru. K dispozici je pro vás cedrová biosauna ve stylu Karel Gott, termální bazén s protiproudem a vířivka. Představte si zasněženou zimní krajinu. Plavete ve vyhřátém bazénu a kocháte se výhledem na Český ráj. Po chvíli se přesunete do vířivky, kde na vás již čeká spřízněná bytost. Nad sklenkou šampaňského a s pohledem na Bezděz se vám vybaví verše „byl lásky čas“…

Na dvorku je pergola s posezením jaro - podzim. Ke stolu se pohodlně vejde 10 lidí, k dispozici je gril a výčepní zařízení. Dále žulové ohniště s posezením. Zahradní domek slouží primárně jako lyžárna, kolárna a sklad zahradního nářadí. Je vybaven 11kWh nabíjecí stanicí pro elektromobily.